ZinoBiotic 180 g

potravní doplněk s obsahem osmi druhů vlákniny


ZinoBiotic+ je vyladěná směs osmi přírodních zdrojů vlákniny.

Tato vláknina je metabolizována v tlustém střevě, kde podporuje růst bakterií prospěšny´ch lidskému zdraví. ZinoBiotic+ pomáhá regulovat tvorbu cukru v krvi po jídle a udržovat správnou hladinu cholesterolu. Obsažená vláknina podporuje několik funkcí střev.

Složení: rezistentní kukuřičný škrob, bezlepkové beta-glukany z ovsa, inulin, fruktooligosacharidy (FOS), rezistentní bramborový škrob, plevy psyllia, částečně hydrolyzovaná guarová guma z guarových bobů, rezistentní škrob ze zelených banánů.

Ingredience
Nutriční hodnota ve 2 odměrkách: 12 g
rezistentní škrobová směs 4,9 g
beta-glukany z ovsa 1,0 g
inulin 1,8 g
fruktooligosacharidy 0,2 g
plevy psyllia 0,5 g
guarová guma 0,24 g

Další složky
ZinoBiotic+ obsahuje pouze aktivní složky. Produkt neobsahuje žádné pomocné látky.

Doporučená denní dávka
12 g prášku (2 odměrky) smíchejte s 200 ml vody v šejkru, nebo ho přimíchejte do hotového nápoje dle svého výběru, např. do ovocného smoothie. Můžete také vmíchat do jogurtu, kefíru, kyselého mléka apod.

Užívejte 1-4 odměrky ZinoBiotic denně podle svých preferencí. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Potravní doplňky by neměly sloužit jako náhrada pestré a vyvážené stravy.

Voda
Při konzumaci potravinové vlákniny se důrazně doporučuje pít hodně tekutin. Voda brání zažívacím problémům, jako je zácpa.

Skladování
Uchovávejte na suchém a chladném místě.

Obsah: 180 g


Zdravotní tvrzení o ZINOBIOTIC+ (EFSA)

1 Prohlášení, že potraviny jsou bohaté na vlákninu, a jakékoli prohlášení, které bude mít pro spotřebitele stejný význam, může být provedeno, pouze pokud produkt obsahuje alespoň 6 g vlákniny na 100 g nebo alespoň 3 g vlákniny na 100 kcal.

2 Náhrada stravitelných škrobů rezistentními škroby ve vašem jídelníčku přispívá ke snížení hladiny glukózy v krvi, která jinak po jídle stoupá. Toto prohlášení lze uplatnit pouze pro potraviny, ve kterých byl stravitelný škrob nahrazen rezistentním škrobem natolik, že výsledný obsah rezistentního škrobu je minimálně 14 % z celkového množství škrobu.

3 Beta glukany pomáhají udržovat normální hladinu cholesterolu v krvi. Toto prohlášení může být použito pouze pro potraviny, které obsahují alespoň 1 g beta glukanů z ovsa, ovesných otrub, ječmene, otrub z ječmene, nebo směs těchto zdrojů podle kvantifikovaného poměru. Aby bylo možné toto prohlášení použít, musí být spotřebiteli sděleno, že příznivého účinku lze dosáhnout při denním příjmu 3 g beta glukanů z ovsa, ovesných otrub, ječmene, otrub z ječmene, nebo směsi těchto beta glukanů.

4 Vláknina z ovesných zrn přispívá ke zvýšenému objemu stolice. Toto prohlášení může být použito pouze pro potraviny, které jsou bohaté na vlákninu, jak je uvedeno v požadavku na VYSOKÉ MNOŽSTVÍ VLÁKNINY v příloze nařízení (ES) č. 1924/2006.Další informace o produktu